Paulina Młynarska
Paulina Młynarska
Paulina Młynarska
Paulina Młynarska
Paulina Młynarska
Paulina Młynarska
Paulina Młynarska

Terminy wyjazdów

Miejsce Mocy ♦ Indie ♦ zwiedzanie i joga I ♦ NOWY TERMIN

Przygotowałyśmy dwie grupy, z których każda przez cały tydzień uczestniczy w warsztatach jogi z Pauliną Młynarską w ośrodku nieopodal Cochin, a kolejny tydzień może spędzić na objeździe po najpiękniejszych zakątkach stanu Kerala pod opieką lokalnego przewodnika i pilotki Esta Travel.

Warsztaty „Joga i duch inności”

Po raz kolejny zapraszamy na warsztaty jogi z Pauliną Młynarską do Indii, tym razem do stanu Kerala w Indiach Południowych. To indyjski raj na ziemi, stan charakteryzujący się piękną roślinnością, bardzo aromatyczną kuchnią, mnóstwem uprawianych tu wonnych przypraw, bogactwem egzotycznych owoców oraz warzyw. Nie przez przypadek to właśnie Kerala wybierana jest najczęściej przez rzesze turystów spragnionych wspaniałych zabytków, przyrody oraz ajurwedy.

 Zwiedzanie i joga grupa I: 1-17 listopada 2022

 zapisy: biuro@estatravel.pl 

„Kobiety i duch inności” tak brzmi tytuł książki profesor Marii Janion, którym się zainspirowałam myśląc o warsztatach, które planuję na jesień. Ponieważ „duch inności” ma swoje miejsce bardzo blisko samego serca jogi, która jest wychodzeniem na spotkanie naszej prawdziwej naturze. Odkrywaniem własnej odrębności i odmienności. Warsztaty, na które zapraszam do ukochanej Kerali poświęcimy więc właśnie pracy z duchem Twojej inności. 

Będziemy uczyć się ustanawiać granice.
Rozprawiać się z krzywdzącymi Twoją odmienność stereotypami.
Odpuszczać.
Luzować.
Uwalniać.

I będziemy dużo się śmiać w bezpiecznej, serdecznej przestrzeni.

Każdego dnia rano spotkamy się na łagodnej i relaksującej sesji asan - Hatha Yoga Sivananda / Yin Yoga, a po śniadaniu poświęcimy jeszcze  1,5 godziny na część teoretyczną i dyskusję w kręgu oraz wspólne ćwiczenia medytacyjne. 

 paulinamlynarska.pl

Program:

 Dzień 1 Wylot z Polski 

Spotkanie na lotnisku w Warszawie z grupą oraz pilotem grupy. Przelot do Delhi.

 Dzień 2 Delhi – Cochin 

Przesiadka na samolot wewnętrzny linii hinduskich i przelot na południe kraju do Cochin. 

Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i chwila odpoczynku po długim locie. Po południu zapraszamy na zwiedzanie miasta wraz z przewodnikiem. Zapewniamy, że będziecie zaskoczeni, Cochin to miasto kontrastów: hinduski gwar i hałas na ulicach, wspaniałe kolonialne zabytki i niesamowite stare sieci rybackie na wybrzeżu. Zwieńczeniem dnia będzie przedstawienie w lokalnym teatrze. Spektakl Kathakali to wyjątkowa forma bardzo indyjska, udział w przedstawieniu biorą tylko mężczyźni odgrywając także role kobiece. Każdy z nich ma piękną malowaną maskę na twarzy, nierzadko są to prawdziwe arcydzieła. Spektakl nie zawiera słów, ruch dłoni i ciała przekazuje treści. Kolacja i nocleg.

 Dzień 3 Athirappally – Munnar 

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Athirappally, tutaj podziwianie przepięknego wodospadu, największego w Kerali, nazywanego także Niagarą Indii. Miejsce to szczególnie lubiane przez Hindusów jest licznie odwiedzane przez całe rodziny i zagrało w dziesiątkach bollywoodzkich produkcji. Lunch w tutejszym ośrodku. Dalszy przejazd do Munnar, miasta położonego pośród bujnej zieleni będącego sercem upraw herbacianych. Tu gwarantujemy chwilę wytchnienia od wysokich temperatur w Indiach, Munnar leży wyżej niż pozostałe miejsca na trasie i zawsze można tutaj złapać oddech, tym samym tworzy idealne warunki do uprawy herbaty. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

 Dzień 4 Munnar – plantacja herbaty 

Po śniadaniu czeka na nas herbaciana przygoda. Przejedziemy na plantację herbaty nieopodal naszego hotelu, gdzie wraz z lokalnymi kobietami będziemy zbierać herbatę, po krótkim instruktażu dostaniemy kosze i posmakujemy skubania liści na własnej skórze. Krok po kroku prześledzimy cały proces powstawania herbaty. W trakcie pobytu na plantacji lunch. A po lunchu obowiązkowo herbata z własnych zbiorów. Przed powrotem do naszego hotelu na nocleg krótki postój w Munnar, który idealnie nadaje się na drobne zakupy.

  Dzień 5 Marayoor – piesze safari w Chinar 

Po śniadaniu przejazd do wioski Marayoor na spacer i zwiedzanie. Idealna okazja by z bliska obejrzeć typowe domki oraz życie na wsi w Kerali.  Lunch dzisiaj w bardzo tradycyjnej wiejskiej formie. Po południu mamy w planach odwiedziny w Chinnar Wildliffe Sanctuary, tu odbędzie się piesze safari. Miejsce to oferuje podczas spaceru możliwość wypatrzenia słoni, wiewiórki olbrzymiej, wielu gatunków ptaków oraz zwierząt i wspaniałą roślinność.  Wieczorem powrót na nocleg do Munnar.

 Dzień 6 Periyar 

Po śniadaniu jedziemy do Periyar. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu zapraszamy na wizytę na farmie przypraw. Z bliska będzie można obejrzeć proces uprawy bardzo wielu egzotycznych przypraw. Znajdziemy także czas na występy w lokalnym teatrze. Nocleg w hotelu.

 Dzień 7 Alleppey  - rejs łodzią po rozlewiskach 

Śniadanie i przejazd w stronę Alleppey. Miasto to nazywane jest indyjską Wenecją. Tutejsze rozlewiska to skomplikowany system kanałów, rzek i mokradeł utworzonych w większości na skutek cofającej się wody w głąb lądu. Zapraszamy na rejs wspaniałą tradycyjną łodzią wykonaną z drewna i liści palm. Spędzimy na niej jedną noc. Nasz rejs to wspaniała i leniwa przejażdżka po rozlewiskach Kerali w otoczeniu dżungli, śpiewających ptaków oraz z mijanych na trasie wiosek rybackich i lokalnym kolorytem maleńkich osad hinduskich.  Wszystkie posiłki przygotowywane będą przez załogę i kucharza na pokładzie. Cudny zachód słońca, wspaniałe widoki wzdłuż wybrzeży.

 Dzień 8 Marari 

Śniadanie na pokładzie łodzi. Pożegnanie z załogą i przejazd w stronę Marari, gdzie czeka na nas zasłużona plaża i palmy. Czas na odpoczynek. Nocleg.

 Dzień 9 Marari 

Cały dzień na plaży, dolce far niente albo czas na zabiegi, masaże, spacery. Polecamy spacer do wioski rybackiej. Tu nigdy nie jest nudno. Nocleg.

 Dzień 10 Joga 

Po śniadaniu przejazd do naszego ośrodka jogowego. Spotkanie z Pauliną Młynarską oraz pozostałą częścią grupy, która doleci tylko na warsztaty jogowe. Zakwaterowanie w ośrodku, spacer po obiekcie. Spotkanie organizacyjne. Kolacja. 

 Dzień 11 Joga 

Przed południem joga i warsztaty z Pauliną Młynarską. Śniadanie. Po zajęciach lunch. Po południu zapraszamy na spacer po wiosce i okolicy. Powrót do ośrodka, kolacja i nocleg.

 Dzień 12 Joga 

Przed południem joga i warsztaty z Pauliną Młynarską. Śniadanie. Po zajęciach lunch. Po południu zapraszamy na masaż ajurwedyjski, w ramach naszego pobytu zapraszamy na jeden masaż ajurwedyjski, obowiązują zapisy na terminy, pilotka ESTA TRAVEL pomoże ustalić grafik. Oczywiście istnieje także możliwość wykupienia na miejscu dodatkowych masaży podczas naszego pobytu.

 Dzień 13 Joga 

Przed południem joga i warsztaty z Pauliną Młynarską. Śniadanie. Po zajęciach lunch. Po południu zapraszamy na prezentację upinania i zakładania sari. Podczas instruktażu odkryjemy ogromną siłę tego bardzo kobiecego stroju, czas na zdjęcia w kolorowych sukniach. Kolacja i nocleg.

 Dzień 14 Joga 

Przed południem joga i warsztaty z Pauliną Młynarską. Śniadanie. Po zajęciach lunch. Po południu zapraszamy na demonstrację typowych dań kuchni indyjskiej pochodzących z tego regionu. Kolacja i nocleg.

 Dzień 15 Joga 

Przed południem joga i warsztaty z Pauliną Młynarską. Śniadanie. Po zajęciach lunch. Po południu zapraszamy na shopping w Cochin. Przez kilka godzin oddamy się przyjemności zakupów w typowym hinduskim emporium, gdzie zakręci się nam w głowie od feerii kolorów, smaków i zapachów. To idealna okazja by przed powrotem do domu uzupełnić prezenty dla siebie oraz rodziny i przyjaciół, nabyć jedwabne chusty, wspaniałe szale, cudną biżuterię. Powrót do ośrodka, kolacja i nocleg.

 Dzień 16 Joga 

Przed południem joga i warsztaty z Pauliną Młynarską. Śniadanie. Po zajęciach lunch. Po południu zapraszamy na występy lokalnego teatru tańca klasycznego. Kolacja pożegnalna i nocleg.

 Dzień 17 Powrót do kraju 

Po śniadaniu pożegnanie z Pauliną Młynarską i przejazd na lotnisko. Wylot najpierw do Delhi, a potem do Polski. Przylot tego samego dnia wieczorem. Zakończenie wyjazdu. 

 zapisy: biuro@estatravel.pl 

Cena:

2515 USD + przelot ok. 4200 PLN
Dopłata do jedynki: 705 USD
Pokój Super Deluxe (joga) z jednym łóżkiem dopłata: 100 USD
Pokój Super Deluxe (joga) z jednym łóżkiem dla 2 osób: dopłata 50 USD/osoba 
 

W cenie (część turystyczna):

 • 8 noclegów na trasie objazdowej ze śniadaniami
 • codziennie kolacje
 • lunch przy wodospadach
 • przewodnik angielskojęzyczny podczas zwiedzania
 • pilot Esta Travel
 • klimatyzowany transport prywatny
 • Teatr Kathakali w Cochin
 • zbieranie herbaty i pobyt na plantacji
 • piesze safari w Chinnar
 • wizyta wioski Marayoor i lunch
 • wizyta na plantacji przypraw w Periyar
 • Teatr w Periyar
 • bilety wstępu

W cenie (joga):

 • 7 noclegów w Ośrodku Kondai Lip
 • transfer z lotniska i na lotnisko
 • pilot z Polski
 • trzy posiłki dziennie
 • warsztaty/pokaz gotowania
 • występy teatralne
 • 1 masaż ajurwedyjski/os. podczas pobytu
 • pokaz upinania sari
 • dekorowanie ciała henną
 • wizyta w okolicznej wiosce

Nie ujęte w cenie:

 • wiza indyjska koszt ok. 35 USD
 • napiwki 40 USD
 • transfer na lotnisko w jedną stronę, w przypadku krótkiego pobytu

Uwagi:

 • Grupa min 15 osób, max 20 osób
 • Bilet Pauliny Młynarskiej i pilotki dzielony na liczbę uczestników
 • Cena dla grupy 8-12 osób 2798 USD + przelot
 • Cena dla grupy 13-15 osób 2634 USD + przelot

  

Kondai Lip Backwater Resort

Ośrodek jest zarządzany od lat przez jedną hinduską rodzinę. Usytuowany jest tuż przy rozlewiskach na jednej z wysp przy małym kanale. Ośrodek dysponuje tylko 16 pokojami. Cała rodzina zaangażowana jest w prowadzenie tego miejsca. Lokalna domowa kuchnia hinduska, mały basen, masaże ajurwedyjskie to tylko niektóre atuty tego miejsca. Wszystkie pokoje są klimatyzowane, ośrodek jest skromny ale przytulny, dopasowany do potrzeb małych grup oraz dbający o jakość atmosfery podczas pobytu. Tu liczy się serwis. Nieopodal wioska, do której można pójść na spacer lub pojechać tam rowerem. Miejsce znajduje się ok. dwóch godzin jazdy od lotniska w Cochin.

Pokój standard: dwa osobne łóżka

Pokój Super Deluxe: tylko jedno podwójne łóżko

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce. Więcej →

Zmiany w Polityce Prywatności


Zgodnie z wymogami prawnymi nałożonymi przez Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, w niniejszym Serwisie obowiązuje nowa Polityka prywatności, w której znajdują się wszystkie informacje dotyczące zbierania, przetwarzania i ochrony danych osobowych użytkowników tego Serwisu.

Przypominamy ponadto, że dla prawidłowego działania serwisu używamy informacji zapisanych w plikach cookies. W ustawieniach przeglądarki internetowej można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies w niniejszym Serwisie, prosimy o zmianę ustawień w przeglądarce lub opuszczenie Serwisu.

Polityka prywatności