Paulina Młynarska
Paulina Młynarska
Paulina Młynarska
Paulina Młynarska
Paulina Młynarska
Paulina Młynarska
Paulina Młynarska

Terminy wyjazdów

BRAK MIEJSC ♦ Indie ♦ Zwiedzanie i joga I ♦ grupa dla kobiet

Po raz kolejny zapraszamy na warsztaty jogi z Pauliną Młynarską do Indii, tym razem do stanu Kerala w Indiach Południowych. To indyjski raj na ziemi, stan charakteryzujący się piękną roślinnością, bardzo aromatyczną kuchnią, mnóstwem uprawianych tu wonnych przypraw, bogactwem egzotycznych owoców oraz warzyw. Nie przez przypadek to właśnie Kerala wybierana jest najczęściej przez rzesze turystów spragnionych wspaniałych zabytków, przyrody oraz ajurwedy.

Zwiedzanie i joga I: 24.02-13.03.2023
Grupa tylko dla kobiet

 zapisy: biuro@estatravel.pl 

„Kobiety i duch inności” tak brzmi tytuł książki profesor Marii Janion, którym się zainspirowałam myśląc o warsztatach, które planuję na wiosnę. Ponieważ „duch inności” ma swoje miejsce bardzo blisko samego serca jogi, która jest wychodzeniem na spotkanie naszej prawdziwej naturze. Odkrywaniem własnej odrębności i odmienności. 

Warsztaty, na które zapraszam do ukochanej Kerali poświęcimy więc właśnie pracy z duchem Twojej inności. 

Będziemy uczyć się ustanawiać granice.
Rozprawiać się z krzywdzącymi Twoją odmienność stereotypami.
Odpuszczać.
Luzować.
Uwalniać.
I będziemy dużo się śmiać w bezpiecznej, serdecznej przestrzeni.

Każdego dnia rano spotkamy się na łagodnej i relaksującej sesji asan - Hatha Yoga Sivananda / Yin Yoga, a po śniadaniu poświęcimy jeszcze  1,5 godziny na część teoretyczną i dyskusję w kręgu oraz wspólne ćwiczenia medytacyjne. 

Zapraszam również na 3 popołudniowe sesje Yoga Nidra, wizualizacja poprowadzona w głębokim relaksie.

paulinamlynarska.pl

Program

 Dzień 1 Wylot z Polski 

Spotkanie na lotnisku w Warszawie z grupą oraz pilotem grupy. Przelot do Cochin. 

 

 Dzień 2 Cochin 

Przylot do Cochin. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i chwila odpoczynku po długim locie. Po południu zapraszamy na przedstawienie w lokalnym teatrze. Spektakl Kathakali to wyjątkowa tradycyjna forma przedstawień w Indiach. Aktorami w przedstawieniu są tylko mężczyźni odgrywający także role kobiece. Każdy z nich ma pomalowaną twarz odpowiadającą charakterowi swojego bohatera. Proces przygotowań zajmuje ponad pół godziny, kiedy to powstają prawdziwe arcydzieła na twarzach artystów. Spektakl nie zawiera słów, tylko ruchy dłoni i ciała przekazują treść. Kolacja i nocleg.

 

 Dzień 3 Cochin – Munnar (130 km, ok. 4,5 godziny jazdy) 

Po śniadaniu wymeldowujemy się z hotelu i zapraszamy na zwiedzanie Cochin wraz z przewodnikiem. Zapewniamy, że będziecie zaskoczone, Cochin to miasto kontrastów: hinduski gwar i hałas na ulicach, wspaniałe kolonialne zabytki i niesamowite stare sieci rybackie na wybrzeżu. Poznamy bogatą historię tego miasta i regionu, który odkrył Vasco da Gama.

Lunch w lokalnej restauracji. Przejazd do Munnar, miasta położonego pośród bujnej zieleni lasów tropikalnych, będącego sercem regionu upraw herbacianych. Tu gwarantujemy chwilę wytchnienia od wysokich temperatur w Indiach, gdyż Munnar leży wyżej niż pozostałe miejsca na

trasie, a tym samym tworzy idealne warunki do uprawy herbaty. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

 

 Dzień 4 Munnar – plantacja herbaty 

Po śniadaniu i zapierającym dech wschodzie słońca nad wzgórzami, czeka na nas herbaciana przygoda. Przejedziemy na plantację, gdzie wraz z lokalnymi kobietami będziemy zbierać herbatę. Po krótkim instruktażu dostaniemy kosze i posmakujemy skubania liści na własnej skórze. Udamy się również do fabryki, by krok po kroku prześledzić cały proces powstawania herbaty. W trakcie pobytu na plantacji lunch w kolonialnym budynku na zboczu wzgórza. A po lunchu obowiązkowo trzeba będzie spróbować herbaty z własnych zbiorów. Przed powrotem do naszego hotelu na kolację i nocleg, zrobimy postój w Munnar, miasteczku tętniącym życiem, pełnym kolorów. Idealna okazja na pierwsze zakupy herbaty. Targ owoców i warzyw. 

 

 Dzień 5 Munnar – Madurai NOWOŚĆ (160 km, ok. 5 godzin jazdy) 

Po wczesnym śniadaniu wyjeżdżamy do Madurai w stanie Tamil Nadu - starożytnego miasta zwanego Atenami Wschodu, liczącego ponad 2500 lat. Nasza droga będzie prowadziła przez malownicze tereny i małe tamilskie wioski. Po zameldowaniu w hotelu, popołudniem będziemy zwiedzać jedną z najpiękniejszych świątyń południowych Indii - Meenakshi Temple poświęconą Shivie i Parwati w legendarnym miejscu ich ślubu. Jest to religijne i kulturowe centrum Tamilów. Do głównej budowli prowadzą monumentalne bramy (gopury), umieszczone w trzech pierścieniach murów i pokryte tysiącami malowanych rzeźb miejscowych władców i bóstw. Świątynia robi niesamowite wrażenie. Wybierzemy się również na zwiedzanie kolejnej perełki architektonicznej - Thirumalai Naikar Palace. Ten dzień będzie pełen pięknych wrażeń. Kolacja i nocleg w hotelu.

A wieczorem szczególne wydarzenie, wrócimy na puję w Świątyni. Ceremonia zamknięcia bram wejściowych w towarzystwie rozmodlonych pielgrzymów, dźwięku dzwonów i dzwonków oraz gęstym duszącym aromacie pachnideł i wonności to na pewno najlepsze podsumowanie całodziennej wyprawy do Madurai.   

 

 Dzień 6 Madurai - Periyar (140 km, ok. 4 godzin jazdy) 

Po śniadaniu zapraszamy na wizytę na targu kwiatów. Potem jedziemy do Periyar. Po drodze wizyta na farmie przypraw. Z bliska będzie można obejrzeć uprawę bardzo wielu egzotycznych przypraw, dowiemy się wielu ciekawostek o ich hodowli, a także wykorzystywaniu w medycynie ajurwedyjskiej. Lunch po drodze. Natomiast wieczorem czeka nas nie lada atrakcja - Kalaripayattu – pokaz sztuk walki w lokalnym teatrze. Podczas spaceru powrotnego do hotelu można będzie odwiedzić kilka miejscowych sklepików z pamiątkami. Kolacja i nocleg w hotelu.

 

 Dzień 7 Periyar - Marari Beach (145 km, około 4.5 godziny jazdy) 

Śniadanie. Poranne safari łódką w Parku Narodowym Periyar. Okazja do wypatrywania słoni, bawołów, sambarów oraz wielu gatunków ptaków. Na terenie parku mieszkają także tygrysy, choć szansa spotkania ich podczas safari jest bardzo mała, ale kto wie, może nam się poszczęści?  Przejazd w stronę Marari, gdzie czeka na nas zasłużona plaża i wypoczynek pod palmami. Lunch po drodze. Kolacja w hotelu i nocleg.

 

 Dzień 8 Marari 

Śniadanie. Cały dzień na plaży, dolce far niente albo czas na zabiegi, masaże, spacery. Polecamy spacer do wioski rybackiej. Tu nigdy nie jest nudno. Kolacja i nocleg.

 

 Dzień 9 Marari - Alleppey (27 km, około 1 godzina jazdy) - rejs łodzią po rozlewiskach 

Śniadanie i przejazd w stronę Alleppey. Miasto to nazywane jest indyjską Wenecją. Tutejsze rozlewiska to skomplikowany system kanałów, rzek i mokradeł utworzonych w większości na skutek cofającej się wody w głąb lądu. Zapraszamy na rejs tradycyjną łodzią wykonaną z drewna i liści palm. Z uwagi na wielkość grupy, będą to 3 lub 4 łodzie. Spędzimy na nich jedną noc. Lunch na pokładzie.
Rejs to wspaniała i leniwa przejażdżka po rozlewiskach Kerali w otoczeniu palm, upraw ryżu i śpiewających ptaków. Będziemy mogły pooglądać mijane na trasie wioski rybackie i maleńkie osady pełne lokalnego kolorytu.  Wszystkie posiłki przygotowywane będą przez załogę i kucharza na pokładzie. Cudny zachód słońca, wspaniałe widoki wzdłuż wybrzeży. A na zakończenie dnia czeka nas spacer po lokalnej wiosce. Kolacja na łodzi.

 

 Dzień 10 Alleppey – Joga (36 km, około 1 godzina jazdy) 

Po śniadaniu na łodziach, wyokrętowanie, przejazd autobusem do naszego ośrodka jogowego na rozlewiskach. Spotkanie z Pauliną Młynarską oraz pozostałą częścią grupy, która doleci tylko na warsztaty jogowe. Zakwaterowanie w ośrodku, spacer po obiekcie. Lunch. Spotkanie organizacyjne. Kolacja.

 

 Dzień 11 Joga 

Joga i warsztaty z Pauliną Młynarską. Śniadanie. Po zajęciach lunch. Po południu zapraszamy na spacer po wiosce i okolicy. Wyjdziemy z hotelu i przeprawimy się urokliwą groblą w poszukiwaniu ptaków, mijając kolejne kanały i rozlewiska. Po drodze możemy zobaczyć codzienne życie mieszkańców rozlewisk, ich zajęcia, dzieci przyglądające się z ciekawością turystom. Rozlewiska to miejsce zamieszkania wielu gatunków ptaków takich jak kolorowe zimorodki, czaple, kormorany, czy wikłacze budujące swe gniazda na gałęziach palm. Powrót do ośrodka. Popołudniowa sesja Yoga Nidra z Pauliną Młynarską. Kolacja i nocleg.

 

 Dzień 12 Joga 

Joga i warsztaty z Pauliną Młynarską. Śniadanie. Po zajęciach lunch. Będąc w Kerali nie może zabraknąć ważnego elementu czyli masażu ajurwedyjskiego - w ramach naszego pobytu zapraszamy na jeden masaż dla Każdej z Was. Pilotka ESTA TRAVEL pomoże ustalić grafik. Oczywiście istnieje także możliwość wykupienia na miejscu dodatkowych masaży podczas naszego pobytu. Kolacja i nocleg.

 

 Dzień 13 Joga 

Joga i warsztaty z Pauliną Młynarską. Śniadanie. Po zajęciach lunch. Po południu zapraszamy na prezentację upinania i zakładania sari. Podczas instruktażu odkryjemy ogromną siłę tego bardzo kobiecego stroju, nie zabraknie oczywiście czasu na zdjęcia. Prócz sari będzie też mehendi - czyli malowanie henną dłoni lub stóp. Jest to tradycyjna forma przyozdabiania ciała przez indyjskie kobiety na specjalnie okazje - jak śluby czy ważne uroczystości. Chociaż wzory są tak piękne, że w tej chwili mehendi robi się też bez okazji - jest to po prostu ozdoba. Popołudniowa sesja Yoga Nidra z Pauliną Młynarską. Kolacja i nocleg.

 

 Dzień 14 Joga 

Joga i warsztaty z Pauliną Młynarską. Śniadanie. Po zajęciach lunch. Po południu zapraszamy na demonstrację typowych dań kuchni indyjskiej pochodzących z tego regionu. Szef kuchni naszego hotelu pokaże jak przygotowuje się kilka dań kuchni keralskiej, których będziemy później mogły skosztować. Kolacja i nocleg.

 

 Dzień 15 Joga 

Joga i warsztaty z Pauliną Młynarską. Śniadanie. Po zajęciach lunch. Dzisiaj można relaksować się nad basenem lub w hamaku, albo pójść na spacer do lokalnej wioski i nad morze.

Popołudniowa sesja Yoga Nidra z Pauliną Młynarską. Kolacja i nocleg.

 

 Dzień 16 Joga 

Joga i warsztaty z Pauliną Młynarską. Śniadanie. Po zajęciach lunch. Po południu zapraszamy na występy lokalnego teatru tańca klasycznego. Będzie to kilka różnych stylów charakterystycznych dla Kerali i południowych Indii. Tancerki są przepięknie ubrane, uczesane, a ich makijaż to kolejne dzieło sztuki. Tańce przedstawiają sceny z historii hinduskiej. Kolacja pożegnalna i nocleg.

 

 Dzień 17 Kondai Lip – Cochin (17 km, ok. 1 godzina jazdy) 

Po śniadaniu pożegnanie z Pauliną Młynarską i przejazd do Cochin. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na spacery po mieście, ostatnie zakupy, wizytę w dawnej dzielnicy żydowskiej. To już ostatni dzień w Indiach, który spędzamy według własnego upodobania. Kolacja i nocleg w hotelu.

 

 Dzień 18 Wylot do kraju 

Transfer z hotelu na lotnisko, wylot do Warszawy, zakończenie wycieczki.

 

 zapisy: biuro@estatravel.pl 

Cena: 2750 USD* + przelot ok. 4000-4500 PLN

Dopłata do jedynki: 875 USD


Pokój Super Deluxe (joga) z jednym łóżkiem dopłata: 100 USD
Pokój Super Deluxe (joga) z jednym łóżkiem dla 2 osób: dopłata 50 USD/osoba

   

W cenie (część turystyczna):

 • 8 noclegów na trasie objazdowej ze śniadaniami
 • codziennie kolacje
 • wymienione w programie lunche
 • przewodnik angielskojęzyczny podczas zwiedzania
 • pilotka Esta Travel
 • klimatyzowany transport prywatny
 • Teatr Kathakali w Cochin
 • zbieranie herbaty i pobyt na plantacji
 • wizyta na plantacji przypraw w Periyar
 • Teatr w Periyar
 • bilety wstępów 

W cenie (joga):

 • 7 noclegów w Ośrodku Kondai Lip
 • transfer z lotniska i na lotnisko
 • pilotka Esta Travel
 • trzy posiłki dziennie
 • warsztaty/pokaz gotowania
 • występy teatralne
 • 1 masaż ajurwedyjski/os. podczas pobytu
 • pokaz upinania sari
 • dekorowanie ciała henną
 • wizyta w okolicznej wiosce
 • 1 nocleg w Cochin

Nie ujęte w cenie:

 • wiza indyjska koszt ok. 35 USD
 • napiwki 60 USD

 

Uwagi:

 • Grupa min. 15 osób, max. 26 osób
 • Bilet Pauliny Młynarskiej i pilotki dzielony na liczbę uczestników
 • Transfery z i na lotnisko dla lotów poza grupą kalkulowane dodatkowo
 • *Cena podana dla grupy 16-20 osób 2750 USD + przelot
 • Cena dla grupy 8-12 osób 3030 USD + przelot
 • Cena dla grupy 13-15 osób 2874 USD + przelot

paulinamlynarska.pl

Kondai Lip Backwater Resort

Hotel jest zarządzany od lat przez jedną hinduską rodzinę. Usytuowany na rozlewiskach na jednej z wysp przy małym kanale, dysponuje tylko 16 pokojami. Cała rodzina zaangażowana jest w prowadzenie tego miejsca. Lokalna domowa kuchnia keralska, kameralny basen, hamaki między palmami, masaże ajurwedyjskie i przepiękna yoga shalla to tylko niektóre atuty tego miejsca. Wszystkie pokoje są klimatyzowane, mają prywatną łazienkę i taras lub balkon. Ośrodek jest skromny ale przytulny, dopasowany do potrzeb małych grup oraz dbający o jakość atmosfery podczas pobytu. Tu liczy się serwis. Nieopodal jest wioska rybacka i piękna plaża- można pójść tam na spacer lub pojechać rowerem. Kondai Lip znajduje się ok. dwóch godzin jazdy od lotniska w Cochin i godzinę jazdy od miasta Cochin.

 

Pokój standard: dwa osobne łóżka
Pokój Super Deluxe: tylko jedno podwójne łóżko
Pokój standard jednoosobowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce. Więcej →

Zmiany w Polityce Prywatności


Zgodnie z wymogami prawnymi nałożonymi przez Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, w niniejszym Serwisie obowiązuje nowa Polityka prywatności, w której znajdują się wszystkie informacje dotyczące zbierania, przetwarzania i ochrony danych osobowych użytkowników tego Serwisu.

Przypominamy ponadto, że dla prawidłowego działania serwisu używamy informacji zapisanych w plikach cookies. W ustawieniach przeglądarki internetowej można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies w niniejszym Serwisie, prosimy o zmianę ustawień w przeglądarce lub opuszczenie Serwisu.

Polityka prywatności